Kontakti

Pils laukums 4, Rīga, LV-1050

Lai iekļūtu ēkā jānospiež kods11

Bezmaksas informatīvais
tālr: 80001801

E-pasts: jpa@jpa.gov.lv

   

Partneri

 

Vēsture

Ar Ministru kabineta 2004. gada 9. marta rīkojumu Nr.  156 tika atbalstīta koncepcija „Par Koncepciju valsts apmaksātās juridiskās palīdzības sistēmas izveidošanai Latvijā”, kura noteica, lai panāktu atbilstību Satversmei un starptautiskām cilvēka tiesību normām, juridiskās palīdzības sistēmu Latvijā nepieciešams reformēt un paplašināt. Šim nolūkam tika paredzēts, ka valsts nodrošināto juridisko palīdzību civillietās un krimināllietās sniedz advokāti, kuri ar Tieslietu ministriju ir noslēguši līgumus par juridiskās palīdzības sniegšanu. Kritēriji juridiskās palīdzības piešķiršanai būtu personas trūcīgums un tiesāšanās lietderība.

2005. gada 1. jūnijā spēkā stājās Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likums, kas noteic fiziskas personas tiesības uz taisnīgu tiesas aizsardzību, nodrošinot valsts garantētu finansiālu atbalstu juridiskās palīdzības saņemšanai. Sākotnēji valsts nodrošināto juridisko palīdzību organizēja Tieslietu ministrijas Juridiskās palīdzības nodaļa, bet ar 2006.gada 1.janvāri tika izveidota Juridiskās palīdzības administrācija, kura ir atbildīgā iestāde par valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības nodrošināšanu Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likumā noteiktajos gadījumos, kā arī par valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības nodrošināšanai paredzēto finanšu līdzekļu apsaimniekošanu.

Kopš 2006.gada 20.jūnija JPA lemj arī par valsts kompensāciju izmaksu tīšos noziedzīgos nodarījumos cietušajiem.

 

 

 
Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Izmantojot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu Uzzināt vairāk