Kontakti

Pils laukums 4, Rīga, LV-1050

Lai iekļūtu ēkā jānospiež kods11

Bezmaksas informatīvais
tālr: 80001801

E-pasts: pasts@jpa.gov.lv

   

Partneri

 

Piekļūstamības paziņojums

 

Piekļūstamības paziņojums

  Juridiskās palīdzības administrācija saskaņā ar Ministru kabineta 14.07.2020. noteikumiem Nr. 445 "Kārtība, kādā iestādes ievieto informāciju internetā" (turpmāk – MK noteikumi Nr. 445) apņemas savu ārējo tīmekļvietni (turpmāk tīmekļvietni) veidot piekļūstamu.

  Šis piekļūstamības paziņojums attiecas uz:

  Juridiskās palīdzības administrācija tīmekļvietni - https://vis.jpa.gov.lv. Tīmekļvietnei veikts vienkāršotais piekļūstamības izvērtējums. Izmantotā metode - VARAM sagatavotās “Tīmekļvietnes atbilstības piekļūstamības prasībām vienkāršotā izvērtējuma vadlīnijas”.

 Cik piekļūstama ir šī tīmekļvietne?

   Juridiskās palīdzības administrācijas tīmekļvietne daļēji atbilst MK noteikumiem Nr. 445 turpmāk minēto iemeslu dēļ.

 Neatbilstība prasībām, kas minētas noteikumos Nr. 445

  • Pamatstruktūras pārbaude - visās lapās nav iekļauts meklētājs, lapās nav norādīta kontaktinformācija.
  • Tastatūras piekļuve un vizuālais fokuss – Attēls “ģerbonis ar iestādes nosaukumu” Tab taustiņa lietojamību padara neloģisku. Tastatūras fokuss lapas galvenē nav redzams, elementam (Nr.9), Tab taustiņa lietošanas rezultātā, nav uzstādīts teksts, ko ekrāna lasītāji var nolasīt. Lapas vidusdaļā tastatūras vizuālais fokuss ir knapi pamanāms, ailē “Neviens ieraksts netika atrasts!” nav pielietota kontrastējošā krāsa.
  • Attēlu tekstuālā alternatīva – pierakstīšanās lapā ievietotajam attēlam (Nr.5) nav virsraksta, bet zem tā ir saite, līdz ar to elements ekrāna nolasīšanas programmām nav saprotams.
  • Krāsu kontrasti – uzraksts “Neviens ieraksts netika atrasts!” nav pietiekamā kontrastā ar fonu. Lielākā daļa elementu sadaļā “Paziņojumi” neatbilst kontrasta prasībām. Sarakstos elements “Pavisam kopā” nav pietiekamā kontrastā ar fonu. Uzrakstam “Izvēlies autentifikācijas veidu” nav pietiekams kontrasts ar fonu.  

  Šī tīmekļvietne pēdējo reizi tika izvērtēta 03.05.2021, izvērtēšanu veica Juridiskās palīdzības administrācijas atbildīgais referents un “Tiesu namu aģentūra” SIA (drošības pārvaldnieks) IT Administrators. Izvērtējuma rezultāti un turpmākie pienākumi apstiprināti ar Juridiskās palīdzības administrācijas 18.05.2021 rīkojumu Nr.1-5.21/15 “Par tīmekļvietnes vienkāršotā izvērtējuma veikšanu”.

Izvērtējumu apliecinošs dokuments: Izvērtēšanas protokols.

Piekļūstamības alternatīvas

  Lai saņemtu saturu, kas šobrīd nav piekļūstams, lūgums rakstīt uz e-pasta adresi pasts@jpa.gov.lv vai zvanīt pa tālruni 67514236.

Atsauksmēm un saziņai

  Mēs nepārtraukti cenšamies uzlabot tīmekļvietnes piekļūstamību. Ja konstatējat kādas problēmas vai nepilnības, kas nav minētas šajā paziņojumā, vai vēlaties saņemt nepiekļūstamo saturu citā formātā, rakstiet uz e-pasta adresi pasts@jpa.gov.lv vai zvaniet pa tālruni 67514236.

Sūdzību iesniegšana

  Par tīmekļvietnes piekļūstamību mūsu iestādē atbildīga ir Administratīvās un finanšu vadības nodaļa, e-pasta adrese pasts@jpa.gov.lv, tālrunis 67515302.

Ziņas par paziņojuma sagatavošanu

  Šis paziņojums tika sagatavots 18.05.2021. Izvērtēšanas protokolu, uz kura pamata sagatavots šis paziņojums, apstiprināja Juridiskās palīdzības administrācijas direktore I.Ļitvinova.

 

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes.
Atļaut visas sīkdatnes Noraidīt sīkdatnes Uzzināt vairāk