Kontakti

Pils laukums 4, Rīga, LV-1050

Lai iekļūtu ēkā jānospiež kods11

Bezmaksas informatīvais
tālr: 80001801

E-pasts: pasts@jpa.gov.lv

   

Partneri

 

Aktualitātes
2018-06-01

Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likumam – 13

2005.gada 1.jūnijā stājās spēkā Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likums, kura mērķis ir veicināt fiziskās personas tiesības uz taisnīgu tiesas aizsardzību, nodrošinot valsts garantētu finansiālu atbalstu juridiskās palīdzības saņemšanai. Ar valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības sistēmas iedibināšanu mazaizsargātām personām ir nodrošinātas tiesības saņemt juridisko palīdzību, tādējādi veicinot savlaicīgu un kvalitatīvu savu tiesību aizsardzību un strīdu risināšanu, sabiedrības un indivīda drošību no sociālā un tiesiskā aspekta. Likums noteica, ka atbildīgā iestāde par valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības piešķiršanu civillietās un noteikta veida administratīvajās lietās ir Juridiskās palīdzības administrācija, savukārt kriminālprocesā – procesa virzītājs Kriminālprocesa likumā noteiktajos gadījumos un kārtībā.

Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības sistēmas pastāvēšanas laikā nemitīgi notiek pilnveides procesi, piemēram, paplašinot lietu kategorijas, kurās palīdzība tiek nodrošināta, modernizējot iestādes administratīvo procesu, kas šobrīd ir pietiekami ātrs un vienkāršs, kā arī plānojot turpmākās attīstības virzienus, paplašinot personu loku, kuras varētu saņemt pakalpojumu.

Detalizētāka informācija pieejama www.jpa.gov.lv “Pakalpojumi”, darbības statistika - http://jpa.gov.lv/publikacijas-un-statistika

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes.
Atļaut visas sīkdatnes Noraidīt sīkdatnes Uzzināt vairāk