Kontakti

Pils laukums 4, Rīga, LV-1050

Lai iekļūtu ēkā jānospiež kods11

Bezmaksas informatīvais
tālr: 80001801

E-pasts: pasts@jpa.gov.lv

   

Partneri

 

Aktualitātes
2015-07-22

Valsts kompensācijas cietušajiem 2015.gada I pusgadā

2015.gada I pusgadā valsts kompensācijās izmaksāti 303024,6 euro. Juridiskās palīdzības administrācijā saņemti 356 valsts kompensācijas pieprasījumi, kas ir par 10% vairāk nekā 2014.gada I pusgadā.

Visvairāk jeb 47% valsts kompensācijas izmaksātas cietušajiem, kuriem noziedzīga nodarījuma rezultātā nodarīti vidēja smaguma miesas bojājumi. 19% valsts kompensācijas izmaksātas, ja noziedzīga nodarījuma rezultātā iestājusies personas nāve, 18% - sakarā ar aizskartu personas tikumību vai dzimumneaizskaramību, 16% valsts kompensācijas izmaksātas cietušajiem, kuriem noziedzīga nodarījuma rezultātā nodarīti smagi miesas bojājumi.

Atbilstoši likuma „Par valsts kompensāciju cietušajiem” tiesības uz valsts kompensāciju ir cietušajam, ja tīša noziedzīga nodarījuma rezultātā iestājusies personas nāve, cietušajam nodarīti smagi vai vidēja smaguma miesas bojājumi, aizskarta cietušā tikumībā vai dzimumneaizskaramība, cietušais ir cilvēku tirdzniecības upuris, cietušais inficēts ar cilvēka imūndeficīta vīrusu, B vai C hepatītu.

 

Vairāk informācijas - Darbības rezultāti

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes.
Atļaut visas sīkdatnes Noraidīt sīkdatnes Uzzināt vairāk