Kontakti

Pils laukums 4, Rīga, LV-1050

Lai iekļūtu ēkā jānospiež kods11

Bezmaksas informatīvais
tālr: 80001801

E-pasts: pasts@jpa.gov.lv

   

Partneri

 

Aktualitātes
2012-07-25

Tiek īstenots cietušo atbalsta projekts

Juridiskās palīdzības administrācija kā viens no sadarbības partneriem piedalās Eiropas Komisijas Krimināltiesību programmas līdzfinansētā projekta “Atbalsta sistēma noziegumos cietušajiem - Latvijā un citur” (turpmāk – projekts) īstenošanā. Projekta vadošais partneris ir Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS.

Projekta mērķis ir sekmēt, lai personas nekļūtu par noziedzīgu darbību upuriem, palielinot atbalstu cietušajiem un veicinot taisnīgu un efektīvu valsts reakciju uz noziedzīgiem nodarījumiem, kuras ietvaros līdzsvarotas cietušā, likumpārkāpēja un visas sabiedrības intereses, kā arī izveidot un attīstīt Eiropas tiesiskajā vidē integrētu, visaptverošu cietušo atbalsta modeli Latvijai.

Juridiskās palīdzības administrācija piedalās šādās projekta aktivitātēs:

  -  pētījums par cietušo vajadzībām;

  -  cietušo atbalsta portāla izveide;

  -  sabiedrības informēšanas un izglītības kampaņas.

Šobrīd tiek īstenotas projekta aktivitātes saistībā ar cietušo atbalsta portāla izveidi, kā arī pētījums par cietušo vajadzībām. Norādītā pētījuma ietvaros Juridiskās palīdzības administrācija ar Sabiedriskās politikas centra PROVIDUS atbalstu uzsāka aptauju par noziegumos cietušo vajadzībām. Veicot aptauju, Juridiskās palīdzības administrācija uzrunā personas, kuras laika posmā no 2010.gada ir saņēmušas valsts kompensāciju noziegumos cietušajiem. Aptauja ir anonīma. Paredzēts, ka aptaujas gaitā tiks izzināta cietušo personu apmierinātība ar esošo atbalstu un viņu viedoklis par vēlamo atbalstu. Aptaujas rezultāti sniegs padziļinātu informāciju par mūsu valstī noziegumos cietušo personu pieredzi un iespējām saistībā ar atbalsta saņemšanu.

Viens no Juridiskās palīdzības administrācijas uzdevumiem ir valsts kompensācijas cietušajiem izmaksa, līdz ar to projekta aktivitātes palīdzēs izprast cietušo vajadzības un uz tā pamata veidot efektīvāku cietušo atbalsta sistēmu Latvijā.

Projekts finansēts no Eiropas Savienības piešķirtiem līdzekļiem.

Description: ES logo.JPG

Criminal Justice 2010

With financial support from Criminal Justice Programme

European Commission - Directorate-General Justice, Freedom and Security

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes.
Atļaut visas sīkdatnes Noraidīt sīkdatnes Uzzināt vairāk