Kontakti

Pils laukums 4, Rīga, LV-1050

Lai iekļūtu ēkā jānospiež kods11

Bezmaksas informatīvais
tālr: 80001801

E-pasts: jpa@jpa.gov.lv

   

Partneri

 

Aktualitātes
2010-11-22

Seminārs Limbažos

Otrdien, 23.novembrī Juridiskās palīdzības administrācija (JPA) dodas uz Limbažiem, lai informētu sabiedrību par iespējām saņemt valsts nodrošināto juridisko palīdzību. JPA speciālisti novadīs semināru Limbažu un Alojas novadu sociālajiem darbiniekiem, kā arī nogādās informatīvos materiālus, kurus iedzīvotāji varēs saņemt pašvaldības sociālajā dienestā.

Semināra laikā interesenti tiks informēti par aktualitātēm valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības saņemšanā un izmaiņām normatīvajos aktos. Šobrīd valsts nodrošināto juridisko palīdzību var pieprasīt tās ir personas, kurām ir piešķirts trūcīgas vai maznodrošinātas personas (ģimenes) statuss (izziņu izsniedz pašvaldība), personas, kuras atrodas pilnā valsts vai pašvaldības apgādībā, un tikai izņēmuma gadījumos valsts nodrošināto juridisko palīdzību var pieprasīt personas, kuras pēkšņi nonākušas tādā situācijā un materiālajā stāvoklī, kas tām liedz nodrošināt savu tiesību aizsardzību (stihisku nelaimju, nepārvaramas varas vai citu no personas neatkarīgu apstākļu dēļ).

Kopš 2009.gada 1.jūlija vairs netiek piešķirta juridiskā palīdzība administratīvajās lietās, civillietās, ja tās pieprasīšana ir saistīta aizdevuma līguma izpildi, un juridisko palīdzību ir pieprasījis aizdevējs, ja pieprasījums ir saistīts ar greznumlietām vai greznumpakalpojumiem, kā arī juridisko palīdzību nevar saņemt gadījumos, kas tieši saistīts ar pieprasītāja visa veida saimniecisko darbību, komercdarbību vai neatkarīgu profesionālo darbību, kā arī citos gadījumos. Kopš 2009.gada 1.jūlija valsts nodrošinātā juridiskā palīdzība pārsvarā tiek nodrošināta civillietās un privātās apsūdzības kriminālprocesos.

Seminārs notiks 23.novembrī plkst. 10:00, Limbažos, Rīgas ielā 16.
Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Izmantojot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu Uzzināt vairāk