Kontakti

Pils laukums 4, Rīga, LV-1050

Lai iekļūtu ēkā jānospiež kods11

Bezmaksas informatīvais
tālr: 80001801

E-pasts: pasts@jpa.gov.lv

   

Partneri

 

Aktualitātes
2015-09-09

Plānots paplašināt valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības apjomu

Izmaiņas Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likumā 9.septembrī pirmajā lasījumā atbalstītas Saeimas Juridiskajā komisijā.

Likuma izmaiņas paredz atkāpi no vispārējās normas, ka juridisko palīdzību atsaka, ja tā saistīta ar morālā kaitējuma atlīdzināšanu. Saskaņā ar likumprojektu personai būs tiesības saņemt juridisko palīdzību, ja tai noziedzīga nodarījuma rezultātā nodarīts morālais kaitējums. Valsts nodrošināta juridiskā palīdzība būs pieejama arī administratīvajās lietās, personai pārsūdzot bāriņtiesas lēmumu par bērnu tiesību un tiesisko interešu aizsardzību. Tāpat likumprojekts papildina kārtību, kādā valsts labā piedzenami ar juridisko palīdzību saistītie izdevumi.

Konceptuāli atbalstīti arī saistītie Civilprocesa likuma grozījumi, kas paredz likumā ietvert jaunu ar lietu vešanu saistīto izdevumu veidu – valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības izdevumus.

Ar likumprojektu var iepazīties Ministru kabineta mājas lapā http://tap.mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40347970

Grozījumi Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likumā un Civilprocesa likumā trīs lasījumos vēl jāskata Saeimā.

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes.
Atļaut visas sīkdatnes Noraidīt sīkdatnes Uzzināt vairāk