Kontakti

Pils laukums 4, Rīga, LV-1050

Lai iekļūtu ēkā jānospiež kods11

Bezmaksas informatīvais
tālr: 80001801

E-pasts: pasts@jpa.gov.lv

   

Partneri

 

Aktualitātes
2018-12-28

Pieaugs izmaksājamās valsts kompensācijas apmērs

No 2019.gada 1.janvāra stāsies spēkā grozījumi likumā “Par valsts kompensāciju cietušajiem”, kas paredz palielināt izmaksājamās valsts kompensācijas apmēru cietušajiem, kā arī efektivizēt izmaksāto kompensāciju piedziņas procesu.

Ar likuma grozījumiem par 20% palielināts izmaksājamās valsts kompensācijas apmērs cietušajiem, kuriem nodarīti smagi miesas bojājumi, noziedzīgs nodarījums kvalificēts kā izvarošana vai seksuāla vardarbība, vai aizskarta nepilngadīgā cietušā tikumība vai dzimumneaizskaramība, vai cietušais ir cilvēku tirdzniecības upuris. Tāpat par 20% palielināta kompensācija gadījumos, ja nepilngadīgajam cietušajam nodarīti vidēja smaguma miesas bojājumi, vai nepilngadīgais cietušais inficēts ar cilvēka imūndeficīta vīrusu, B vai C hepatītu.

Pagarināts valsts kompensācijas pieprasījuma iesniegšanas termiņš no viena uz trijiem gadiem no dienas, kad persona atzīta par cietušo vai ir uzzinājusi par faktiem, kas personai dod tiesības to darīt, kā arī pagarināts cietušajam izmaksātās valsts kompensācijas atmaksas termiņš, sadalot summu daļās no viena gada uz laiku līdz pieciem gadiem.

Ar likumprojektu var iepazīties https://likumi.lv/ta/id/301801-grozijumi-likuma-par-valsts-kompensaciju-cietusajiem-.

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes.
Atļaut visas sīkdatnes Noraidīt sīkdatnes Uzzināt vairāk