Kontakti

Pils laukums 4, Rīga, LV-1050

Lai iekļūtu ēkā jānospiež kods11

Bezmaksas informatīvais
tālr: 80001801

E-pasts: pasts@jpa.gov.lv

   

Partneri

 

Aktualitātes
2018-12-21

Paplašina valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības sistēmu advokātu civilprocesa lietās

  

No 2019.gada 1.janvāra personām ir paplašinātas tiesības saņemt valsts nodrošināto juridisko palīdzību advokātu civilprocesa lietās, ieviešot personu līdzmaksājumu - iemaksu sistēmu (daļējā valsts nodrošinātā juridiskā palīdzība).

Turpmāk advokātu civilprocesa lietās (tas ir lietās, kuras personas ved pašas vai ar advokāta palīdzību: par kapitālsabiedrību dalībnieku vai akcionāru sapulces lēmumu atzīšanu par spēkā neesošiem un par saistību tiesībām, ja prasības summa pārsniedz 150 000 euro) daļējo valsts nodrošināto juridisko palīdzību varēs saņemt personas, ja viņu ienākumi nepārsniedz valstī noteikto minimālās mēnešalgas apmēru, īpašuma stāvoklis ir atbilstošs juridiskās palīdzības piešķiršanai, un tās ir samaksājušas iemaksu par juridiskās palīdzības saņemšanu.

Lēmumā par juridiskās palīdzības piešķiršanu personai tiks norādīts piešķirtās juridiskās palīdzības veids, tā apjoms un laiks, līdz kuram jāveic iemaksa par juridiskās palīdzības saņemšanu. Pēc kā Juridiskās palīdzības administrācija personai juridiskās palīdzības saņemšanai norīkos valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības sniedzēju, ar kuru iestādei ir noslēgts attiecīgs līgums.

Valsts nodrošina un apmaksā juridiskās konsultācijas, procesuālo dokumentu sagatavošanu un juridiskās palīdzības sniegšanu tiesas sēdē.

 

 

 

 

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes.
Atļaut visas sīkdatnes Noraidīt sīkdatnes Uzzināt vairāk