Kontakti

Pils laukums 4, Rīga, LV-1050

Lai iekļūtu ēkā jānospiež kods11

Bezmaksas informatīvais
tālr: 80001801

E-pasts: pasts@jpa.gov.lv

   

Partneri

 

Aktualitātes
2015-01-06

Palielināts izmaksājamās valsts kompensācijas apmērs

Pieaugot minimālajai mēneša darba algai līdz 360 euro, palielinās izmaksājamās valsts kompensācijas apmērs personām, kuras atzītas par cietušajiem pēc 2015.gada 1.janvāra.

 

Valsts kompensāciju izmaksā cietušajiem, ja tīša noziedzīga nodarījuma rezultātā iestājusies personas nāve, cietušajam nodarīti vidēja smaguma, smagi miesas bojājumi, aizskarta cietušā tikumība vai dzimumneaizskaramība, cietušais ir cilvēku tirdzniecības upuris, vai inficēts ar cilvēka imūndeficīta vīrusu, B vai C hepatītu.

 

Likumā „Par valsts kompensāciju cietušajiem” noteiktais maksimālais izmaksājamās valsts kompensācijas apmērs ir piecas minimālās mēneša darba algas. Izmaksājamo valsts kompensāciju aprēķina, ņemot vērā minimālās mēneša darba algas apmēru, kāds noteikts brīdī, kad persona atzīta par cietušo.

 

Par valsts kompensācijas izmaksāšanu atbildīgā iestāde ir Juridiskās palīdzības administrācija, adrese: Pils laukumā 4, Rīgā, LV-1050, bezmaksas informatīvais tālrunis: 80001801, e-pasts: jpa@jpa.gov.lv, mājas lapa: www.jpa.gov.lv.

 

 

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes.
Atļaut visas sīkdatnes Noraidīt sīkdatnes Uzzināt vairāk