Kontakti

Pils laukums 4, Rīga, LV-1050

Lai iekļūtu ēkā jānospiež kods11

Bezmaksas informatīvais
tālr: 80001801

E-pasts: jpa@jpa.gov.lv

   

Partneri

 

Aktualitātes
2009-03-23

Notāru dienās bezmaksas juridiskās konsultācijas saņēmuši vairāk nekā trīs tūkstoši cilvēku

Informāciju sagatavoja Ginta Bormane, Latvijas Zvērinātu notāru padomes pārstāve.

 
Iespēju Notāru dienu ietvaros par velti saņemt notāra juridisko palīdzību un uzzināt juridisku jautājumu nianses izmantoja vairāk nekā 2 500 cilvēku visā Latvijā. To laikā tika sniegtas arī aptuveni 500 konsultācijas pa telefonu. Notāru dienas šogad tika rīkotas jau ceturto reizi, un tajās piedalījās vairāk nekā 100 notāru biroji. Šogad, piedzīvojot ekonomiski sarežģītus laikus, iedzīvotāji visvairāk interesējās par darba un īpašumu tiesībām, kā arī banku jautājumiem.
 
Gados jaunāki cilvēki visbiežāk konsultējās par darba tiesībām, kā arī banku lietām un īpašumu tiesībām. Savukārt vecāka gada gājuma Notāru dienu apmeklētājiem izrādīja īpašu interesi par mantojumu lietām. Jautājumi, par kuriem cilvēki vēlējās saņemt konsultācijas, dažādos Latvijas reģionos bija atšķirīgi. Piemēram, īres jautājumi visaktuālākie bija tieši Rīgas iedzīvotājiem, savukārt ārpus galvaspilsētas dzīvojošie cilvēki visbiežāk vēlējās uzzināt ko vairāk un detalizētāk par īpašumu tiesībām. Plaša iedzīvotāju interese gandrīz visā Latvijā bija par jautājumiem, kas saistīti ar banku lietām. Daudziem tā bija viena no svarīgākajām jomām, izņemot Vidzemes iedzīvotājus. Viņiem daudz aktuāli bija darba jautājumi un ar tiem saistītās lietas.
 
"Cilvēkiem ir ļoti nepieciešama juridiska palīdzība, to pierāda ne tikai Notāru dienu ietvaros veiktā SKDS pētījuma rezultāti, bet arī problēmjautājumi, ar kādiem cilvēki vērsās pie notāriem," par redzēto Notāru dienās stāsta Latvijas Zvērinātu notāru padomes (LZNP) rīkotājdirektore Vija Piziča. "Bieži Notāru dienu apmeklētāji lūdza palīdzību problēmās, kuras izriet viena no otras: piemēram, kā rīkoties cilvēkam, kurš pirms kāda laika iegādājies nekustamo īpašumu, ņemot bankā hipotekāro kredītu, taču šobrīd zaudējis darbu un vairs nespēj segt kredīta maksājumus?" skaidro V. Piziča.
 
Visvairāk apmeklētāju Notāru dienās bijis Rīgā, Liepājā, Jelgavā un Daugavpilī. Vairums apmeklētāju uz Notāru dienām devās ar konkrētām problēmām, līdzi ņemot jau juridiskus dokumentus. Cilvēki bija priecīgi, ka sev nepieciešamo informāciju var saņemt bez maksas, tā V.Piziča.
 
Notāri arī turpmāk sniegs bezmaksas konsultācijas, ikviens interesents notāriem var iesūtīt savus jautājumus arī LZNP mājas lapā: www.latvijasnotars.lv.
 
Pirmo reizi Notāru dienas notika 2006. gadā, tajās piedalījās 28 notāru biroji 10 Latvijas pilsētās, un tās apmeklēja aptuveni 400 cilvēki. Pēc gada iesaistījās jau 47 notāru biroji 21 Latvijas pilsētā, un apmeklētāju skaits bija trīskāršojies. Kopumā Latvijā ir 120 notāri, no kuriem 100 šogad piedalījās Notāru dienās, aptverot 31 Latvijas pilsētu.
 
Papildu informācija:
 
Vija Piziča,
Latvijas Zvērinātu notāru padomes rīkotājdirektore
67 218 959, 29 104 242
Ginta Bormane,
Latvijas Zvērinātu notāru padomes pārstāve
67 228 218, 29 428 064
Preses relīze LETA
Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Izmantojot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu Uzzināt vairāk