Kontakti

Pils laukums 4, Rīga, LV-1050

Lai iekļūtu ēkā jānospiež kods11

Bezmaksas informatīvais
tālr: 80001801

E-pasts: pasts@jpa.gov.lv

   

Partneri

 

Aktualitātes
2018-09-06

No 2019.gada 1.janvāra plānots palielināt izmaksājamās valsts kompensācijas apmēru cietušajiem

Ceturtdien, 6. septembrī, Saeima galīgajā lasījumā atbalstīja Tieslietu ministrijas virzīto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts kompensāciju cietušajiem””, kas paredz palielināt izmaksājamās valsts kompensācijas apmēru cietušajiem, it īpaši nepilngadīgām personām.

Grozījumi paredz par 20 % palielināt izmaksājamās valsts kompensācijas apmēru cietušajiem, kuriem nodarīti smagi miesas bojājumi, notikusi izvarošana vai seksuāla vardarbība, vai aizskarta nepilngadīgā cietušā tikumība vai dzimumneaizskaramība, vai cietušais ir bijis cilvēku tirdzniecības upuris. Šajos gadījumos tiks izmaksāta kompensācija 1935 euro apmērā (šobrīd 1505 euro).

Par 20% palielināta arī kompensācija gadījumos, ja nepilngadīgam cietušajam nodarīti vidēja smaguma miesas bojājumi, vai nepilngadīgais cietušais inficēts ar cilvēka imūndeficīta vīrusu, B vai C hepatītu. Turpmāk šādos gadījumos izmaksājamās valsts kompensācijas apmērs būs 1505 euro (šobrīd 1075 euro).

Ar likuma grozījumiem paredzēts pagarināt arī valsts kompensācijas pieprasījuma iesniegšanas termiņu, nosakot to trīs gadu laikā pēc dienas, kad persona atzīta par cietušo vai ir uzzinājusi par faktiem, kas personai dod tiesības tikt atzītai par cietušo. Pašlaik valsts kompensācijas pieprasījuma iesniegšanas termiņš ir viens gads.

Tāpat likumprojekts paredz virkni citu grozījumu, lai kompensācijas izmaksāšanas un piedziņas procesu padarītu efektīvāku.

Plānots, ka likumprojekts stāsies spēkā 2019. gada 1. janvārī.

Avots: https://www.tm.gov.lv/lv/aktualitates/tm-informacija-presei/palielinas-valsts-kompensacijas-apmeru-cietusajiem

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes.
Atļaut visas sīkdatnes Noraidīt sīkdatnes Uzzināt vairāk