Kontakti

Pils laukums 4, Rīga, LV-1050

Lai iekļūtu ēkā jānospiež kods11

Bezmaksas informatīvais
tālr: 80001801

E-pasts: pasts@jpa.gov.lv

   

Partneri

 

Aktualitātes
2020-06-01

Nepilngadīgo cietušo tiesības uz valsts kompensāciju

 

Ik gadu 1.jūnijā atzīmē Starptautisko bērnu aizsardzības dienu, kuras mērķis ir pievērst sabiedrības vērību bērnu tiesībām uz brīvu, mierīgu vidi un dzīvi bez vardarbības. Šī diena ir aicinājums ikvienam iedzīvotājam iestāties un ievērot bērnu tiesības, īpaši situācijās, kad notikuši bērnu tiesību pārkāpumi, ziņojot par to policijai un citām bērnu tiesību aizsardzības institūcijām.

Ja nepilngadīgais atzīts par cietušo kriminālprocesā un tīša noziedzīga nodarījuma rezultātā iestājusies personas nāve, nepilngadīgajam cietušajam nodarīti smagi vai vidēja smaguma miesas bojājumi, aizskarta tikumība vai dzimumneaizskaramība, inficēts ar HIV, B vai C hepatītu vai nepilngadīgais cietušais ir cilvēku tirdzniecības upuris, viens no taisnīguma atjaunošanas instrumentiem atbalsta mehānismā ir tiesības uz valsts kompensāciju.

2019.gadā administrācija pieņēma 210 lēmumus par valsts kompensācijas piešķiršanu nepilngadīgiem cietušajiem, izmaksājot 398 141,01 euro. Šā gada pirmajos piecos mēnešos pieņemti 83 lēmumi un izmaksāti 200 400,57 euro. Visvairāk valsts kompensāciju tiek izmaksāts sakarā ar aizskartu nepilngadīgā cietušā tikumību vai dzimumneaizskaramību.

Detalizētāk ar administrācijas darba rezultātiem aicinām iepazīties: https://jpa.gov.lv/statistika

 

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes.
Atļaut visas sīkdatnes Noraidīt sīkdatnes Uzzināt vairāk