Kontakti

Pils laukums 4, Rīga, LV-1050

Lai iekļūtu ēkā jānospiež kods11

Bezmaksas informatīvais
tālr: 80001801

E-pasts: jpa@jpa.gov.lv

   

Partneri

 

Aktualitātes
2009-07-16

Neizslēdz iespēju samazināt kompensāciju apjomu krimināllietās cietušajiem

Rīga, 16.jūl., LETA. Juridiskās palīdzības administrācijā (JPA) izvērtēšanai nodots jautājums par iespēju samazināt kompensāciju apjomu, ko valsts maksā noziegumos par cietušajiem atzītām personām.

 

Kā aģentūru LETA informēja tieslietu ministra Mareka Segliņa (TP) padomnieks Reinis Bērziņš, šodien ministram, apmeklējot JPA, nācies secināt, ka naudas līdzekļu plānošana attiecībā uz to, kādas summas paliek personām kompensāciju maksāšanai, ir vienīgais no jautājumiem, kas iestādei ir problemātiski.

 

Tādējādi JPA jāizstrādā iespējamie rīcības modeļi - vai nu noteikt cietušo personu grupas, kam kompensācijas netiek izmaksātas, vai arī izvērtēt, vai iespējams samazināt kompensāciju apjomu visām cietušo personu grupām.

 

Pēc Bērziņa teiktā, ministrs par iespējami labāko risinājumu atzīst iespēju procentuāli samazināt izmaksājamo kompensāciju apjomu visām personām, nekā izšķirties par to, ka kādam atbalsts netiks sniegts.

 

Tiek prognozēts, ka nākamnedēļ valdības sēdē izskatīšanai varētu tikt iesniegts pieprasījums rast iespēju piešķirt līdzekļus iedzīvotājiem, kam jau šobrīd JPA palikusi parādā. Ministra padomnieks atturējās nosaukt konkrētu parāda apjomu un konkretizēt līdzekļu apjomu, ko Tieslietu ministrija varētu lūgt tai piešķirt.

 

JPA ir Tieslietu ministrijas padotībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kas atbildīga par valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības trūcīgajiem un maznodrošinātajiem sniegšanu un valsts kompensāciju cietušajiem izmaksāšanu.

 

Segliņš šodien apmeklēja JPA, lai ar tās vadību pārrunātu turpmāko darbu samazināta budžeta apstākļos.

 

Danute Tomsone LETA

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Izmantojot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu Uzzināt vairāk