Kontakti

Pils laukums 4, Rīga, LV-1050

Lai iekļūtu ēkā jānospiež kods11

Bezmaksas informatīvais
tālr: 80001801

E-pasts: pasts@jpa.gov.lv

   

Partneri

 

Aktualitātes
2018-06-20

Likumam “Par valsts kompensāciju cietušajiem” 12

 

2006.gada 20.jūnijā stājās spēkā likums “Par valsts kompensāciju cietušajiem”, kura mērķis ir nodrošināt fiziskajai personai, kura Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā ir atzīta par cietušo, tiesības saņemt valsts kompensāciju par tīša noziedzīga nodarījuma rezultātā radīto morālo aizskārumu, fiziskajām ciešanām vai mantisko zaudējumu. Ar valsts kompensācijas sistēmas iedibināšanu noziedzīgos nodarījumos cietušajiem ir nodrošinātas tiesības saņemt valsts kompensāciju, tādējādi atjaunojot taisnīgumu un veicinot sabiedrības un indivīda drošību no sociālā un tiesiskā aspekta. Likums noteica, ka atbildīgā iestāde par valsts kompensācijas piešķiršanu un izmaksāšanu ir Juridiskās palīdzības administrācija. Personai ir tiesības uz valsts kompensāciju, ja tīša noziedzīgā nodarījuma rezultātā iestājusies personas nāve; cietušajam nodarīti smagi vai vidēja smaguma miesas bojājumi; aizskarta personas tikumība vai dzimumneaizskaramība; cietušais ir cilvēku tirdzniecības upuris vai cietušais inficēts ar cilvēka imūndeficīta vīrusu, B vai C hepatītu. Divpadsmit gadu statistika liecina, ka šāda palīdzība iedzīvotājiem ir nepieciešama un tā sniedz savu rezultātu cietušo tiesību aizsardzībā un īstenošanā.

Vairāk informācijas par pakalpojumu pieejama http://jpa.gov.lv/kompensacijas-cietusajiem60, darbības statistika http://jpa.gov.lv/publikacijas-un-statistika.


Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes.
Atļaut visas sīkdatnes Noraidīt sīkdatnes Uzzināt vairāk