Kontakti

Pils laukums 4, Rīga, LV-1050

Lai iekļūtu ēkā jānospiež kods11

Bezmaksas informatīvais
tālr: 80001801

E-pasts: pasts@jpa.gov.lv

   

Partneri

 

Aktualitātes
2013-02-18

Konference „Atbalsta sistēma noziedzīgos nodarījumos cietušajiem – Latvijas iespējas un izaicinājumi”

Atbalsts noziedzīgos nodarījumos cietušajiem patlaban Latvijā ir nepietiekošs. Pēc noziedzīgā nodarījuma notikuma tikai dažām cietušo grupām pastāv iespēja saņemt kompensāciju no valsts, bet atbalsta sistēma ir vāji attīstīta vai tās nav vispār. Minētā dēļ, cietušo atbalsta jautājumi ir nokļuvuši Eiropas institūciju dienaskārtības galvgalī – kā ar šiem izaicinājumiem tiksim galā mēs, par to diskusijas Latvijā vēl tikai sāksies. Tādēļ PROVIDUS 21.-22.februārī organizē konferenci „Atbalsta sistēma noziedzīgos nodarījumos cietušajiem - Latvijas iespējas un izaicinājumi”, kas tiek rīkota projekta „Atbalsta sistēma noziegumos cietušajiem - Latvijā un citur” ietvaros.

Projekta mērķis ir sekmēt, lai cilvēki nekļūtu par noziedzīgu darbību upuriem, palielinot atbalstu cietušajiem un sekmējot taisnīgu un efektīvu valsts reakciju uz noziedzīgiem nodarījumiem, kuras ietvaros līdzsvarotas cietušā, likumpārkāpēja un visas sabiedrības intereses, kā arī izveidot un attīstīt Eiropas tiesiskajā vidē integrētu, visaptverošu cietušo atbalsta modeli Latvijai.

Šis projekts ir nozīmīgs, jo valsts pienākums ir rūpēties par savu cilvēku drošību, tai skaitā aizsargāt tos no noziedzīgiem tīkojumiem. Ja reiz šī funkcija nav pildīta un personai ar noziedzīgu nodarījumu ir radīts kaitējums - valstij ir jābūt atbildīgai par personu (cietušo), kuras aizsardzību tā nav varējusi nodrošināt.

Latvijā patlaban ir izveidojusies situācija, ka iztrūkst ne tikai visaptverošas cietušo atbalsta sistēmas, bet nav arī vienotas valsts politikas, kuras ietvaros varētu attīstīties atbalsta instrumenti noziegumu upuriem. Tieši minēto iemeslu dēļ Latvijas kontekstā mēs varam apgalvot, ka pastāv vien atsevišķi atbalsta rīki, ar kuriem pastarpināti strādā dažas valsts pārvaldes iestādes un neliels skaits nevalstisko organizāciju, taču cietušo vajadzības kopumā tas nepiepilda. Tādējādi veidojas virkne apdraudējumu sabiedrības drošībai – sekundāra un atkārtota viktimizācija, kā arī risks, ka cietušais, mēģinot saviem spēkiem risināt netaisnīgo situāciju, pats var kļūt par likumpārkāpēju, vairojot noziegumu recidīvu un radot zaudējumus atsevišķām personām un valstij kopumā.

Īpašai uzmanībai konferences dalībniekiem tiks prezentēta interneta vietne www.cietušajiem.lv.

Konferences darba valodas būs latviešu un angļu, un tiks nodrošināta sinhronā tulkošana.

Lūdzam dalību konferencē apstiprināt līdz 2013.gada 20.februārim  izmantojot elektronisko pieteikšanās formu.

 Konferences darba kārtība (199.83 KB).

 Konferences apraksts angļu valodā // Conference description in English.

ES logo.JPG  
Projekts finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu.


Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes.
Atļaut visas sīkdatnes Noraidīt sīkdatnes Uzzināt vairāk