Kontakti

Pils laukums 4, Rīga, LV-1050

Lai iekļūtu ēkā jānospiež kods11

Bezmaksas informatīvais
tālr: 80001801

E-pasts: jpa@jpa.gov.lv

   

Partneri

 

Aktualitātes
2009-03-11

Jaunveidojamā valdība apņēmusies uzlabot tiesu pieejamību iedzīvotājiem

Rīga, 11.marts, LETA. Jaunveidojamās Valda Dombrovska (JL) valdības deklarācijas projektā pausta apņemšanās pieņemt Tiesu iekārtas likumu, nostiprinot tiesu neatkarību un palielinot tiesu pieejamību iedzīvotājiem.

 

To plānots paveikt, ar Tiesu iekārtas attīstības pamatnostādnēm nosakot ilgtermiņa mērķus un vadlīnijas tiesu sistēmas attīstībai, tostarp paredzot tiesu sistēmas pārkārtošanos atbilstoši administratīvi teritoriālajai reformai un izvērtējot iespējas atsevišķas tiesu funkcijas nodot notāriem un citām brīvajām profesijām.

 

Tāpat jaunā valdība plāno pilnveidot legālās prezumpcijas principu, attiecinot to uz finanšu līdzekļu un mantas izcelsmi.

 

Dombrovska vadītais Ministru kabinets plāno nodrošināt tiesvedības efektivitāti, cilvēktiesību ievērošanu un prokuratūras efektīvāku darbu sevišķi smagu noziegumu atklāšanā.

 

Kā teikts jaunveidojamās valdības deklarācijā, plānots arī uzlabot Administratīvā procesa regulējumu, izstrādāt Šķīrējtiesu likumu, pilnveidot juridiskās palīdzības tiesisko regulējumu, kā arī izstrādāt priekšlikumus grozījumiem Maksātnespējas likumā, kas efektivizētu maksātnespējas procesu, tādējādi uzlabojot komercdarbības vidi.

 

Kā ziņots, jaunā valdība arī plāno strādāt pie normatīvajiem aktiem, kas paredzēs tiesisko regulējumu to hipotekāro kredītņēmēju aizsardzībai, kas naudu aizņēmušies sava vienīgā mājokļa iegādei. Šim jautājumam īpašu uzmanību aicinājis pievērst arī nu jau demisionējušās valdības tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš (TB/LNNK), norādot, ka problēma ir jārisina nekavējoties, jo grūtībās nonāk arvien vairāk kredītņēmēju.

 

Jānis Skruzis LETA

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Izmantojot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu Uzzināt vairāk