Kontakti

Pils laukums 4, Rīga, LV-1050

Lai iekļūtu ēkā jānospiež kods11

Bezmaksas informatīvais
tālr: 80001801

E-pasts: pasts@jpa.gov.lv

   

Partneri

 

Aktualitātes
2012-12-21

Informācija par grozījumiem likumā „Par valsts kompensāciju cietušajiem”

 
Juridiskās palīdzības administrācija (turpmāk – administrācija) informē, ka no 2013.gada 1.janvāra stāsies spēkā grozījumi likumā „Par valsts kompensāciju cietušajiem”. Administrācija vērš uzmanību uz būtiskākajām izmaiņām:

  • paplašināts to personu loks, kuram ir tiesības saņemt valsts kompensāciju, proti, tiesības saņemt valsts kompensāciju ir, ja tīša noziedzīga nodarījuma rezultātā cietušais cietis no cilvēku tirdzniecības;
  • palielināts izmaksājamās valsts kompensācijas maksimālais apmērs - 2013.gadā līdzšinējo trīs tas būs četru minimālo mēneša darba algu apmērā;
  • izmaksājamās valsts kompensācijas apmērs tiks aprēķināts, ņemot vērā minimālās mēneša darba algas apmēru, kāds noteikts brīdī, kad persona atzīta par cietušo;
  • pilnveidoti valsts kompensācijas apmēra noteikšanas kritēriji.

Ar jauno likuma „Par valsts kompensāciju cietušajiem” tekstu var iepazīties šeit

Vēršam uzmanību, ka valsts kompensācijas pieprasījumi, kurus administrācija saņems līdz 2012.gada 31.decembrim, tiks izskatīti un valsts kompensācijas apmērs tiks aprēķināts atbilstoši normatīvajiem aktiem, kas bija spēkā līdz 2012.gada 31.decembrim.

Administrācija atgādina, ka valsts kompensācijas pieprasījumu administrācijā jāiesniedz gada laikā pēc dienas, kad persona atzīta par cietušo, vai tā ir uzzinājusi par faktiem, kas viņai dod tiesības to darīt. Valsts kompensācijas pieprasījuma veidlapa ir pieejama administrācijas interneta mājas lapā: http://www.jpa.gov.lv/veidlapu-paraugi.

Papildu informāciju par valsts kompensācijas pieprasījuma aizpildīšanu un pievienojamajiem dokumentiem var saņemt, zvanot uz bezmaksas informatīvo tālruni 80001801 vai 67514224, kā arī rakstot uz e-pastu jpa@jpa.gov.lv.

 

 

 

 

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes.
Atļaut visas sīkdatnes Noraidīt sīkdatnes Uzzināt vairāk