Kontakti

Pils laukums 4, Rīga, LV-1050

Lai iekļūtu ēkā jānospiež kods11

Bezmaksas informatīvais
tālr: 80001801

E-pasts: pasts@jpa.gov.lv

   

Partneri

 

Aktualitātes
2020-02-26

Eiropas Padomes Komitejas Tiesu efektivitātei (CEPEJ) ekspertu vizīte administrācijā

24. un 25. februārī Eiropas Padomes Komitejas Tiesu efektivitātei (CEPEJ) eksperti apmeklēja Rīgu, lai satiktos ar Juridiskās palīdzības administrācijas un Tieslietu ministrijas pārstāvjiem.

Sadarbībā ar Tieslietu ministriju un Tiesu administrāciju 2019.gadā tika uzsākts īstenot projektu Eiropas Komisijas Strukturālo reformu atbalsta programmas ietvaros “Pieejas tiesai stiprināšana Latvijā, veicinot mediācijas un valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības pakalpojumus, kā arī atbalstot tiesu politikas attīstību un paaugstinot tiesas vadības kvalitāti”.

Projekta ietvaros tiks veikts visaptverošs valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības sistēmas pētījums un izstrādātas rekomendācijas tālāku reformu veikšanai, lai uzlabotu un attīstītu valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības sistēmu (primāro un sekundāro juridisko palīdzību), paredzēts arī īstenot pilotprojektu ar mērķi izvērtēt iespēju ieviest primāro juridisko palīdzību, nodrošinot juridiska rakstura konsultāciju sniegšanu iedzīvotājiem neatkarīgi no to īpašuma stāvokļa un ienākumu līmeņa.

Vizītes laikā CEPEJ eksperti tika iepazīstināti ar valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības sistēmu Latvijā un virzītajām politikas iniciatīvām. Ekspertiem bija iespēja klātienē iepazīties ar klientu pieņemšanas, juridiskās palīdzības nodrošināšanas procesu un lietotajiem IKT rīkiem.

Vizītes rezultātā definēti praktiskie uzdevumi turpmākajiem mēnešiem, lai realizētu projekta mērķus.

Projekta aktivitāšu īstenošana paredzēta līdz 2021. gada sākumam, to finansē Eiropas Komisija.

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes.
Atļaut visas sīkdatnes Noraidīt sīkdatnes Uzzināt vairāk