Kontakti

Pils laukums 4, Rīga, LV-1050

Lai iekļūtu ēkā jānospiež kods11

Bezmaksas informatīvais
tālr: 80001801

E-pasts: pasts@jpa.gov.lv

   

Partneri

 

Aktualitātes
2017-07-26

Atbalsta tālruņa noziegumos cietušajiem darbības rezultāti 2017.gada I pusgadā

2017.gada 1.janvārī apritēja gads kopš Latvijā darbojas bezmaksas informatīvais atbalsta tālrunis noziegumos cietušajiem 116006 “Palīdzības dienests noziegumu upuriem”, kura darbību nodrošina biedrība “Skalbes”. Juridiskās palīdzības administrācija pārrauga  minētā valsts pārvaldes uzdevuma izpildi, piešķirtā valsts finansējuma izlietojumu, un izvērtē sasniegtos rezultātus. Vienotais atbalsta tālrunis noziegumos cietušajiem pakāpeniski tiek ieviests visās Eiropas Savienības dalībvalstīs. Zvanot uz šo tālruni psiholoģisku un informatīvu palīdzību var saņemt noziegumos cietušie, aculiecinieki, kā arī līdzcilvēki. 

No biedrības “Skalbes” sniegtās informācijas konstatējams, ka 2017.gada I pusgadā 772 zvanītājiem sniegts emocionāls, psiholoģisks un informatīvs atbalsts, nodrošinot koordinētu pieeju atbalsta dienestiem un pakalpojumiem. Zvani uz atbalsta tālruni ir saņemti no visiem Latvijas novadiem, visvairāk no Rīgas iedzīvotājiem. Analizējot zvanu skaitu un problemātiku, secināts, ka lielākoties konsultācijas lūdz sievietes 67%, bet pārējo procentuālo iedalījumu veido saņemtie zvani no vīriešiem un bērniem. Tēmas, par kurām zvana un interesējās visbiežāk, - ekonomiskie noziegumi, noziegumi pret īpašumu (krāpšanas, zādzības,  laupīšanas), noziegumi pret dzīvību un veselību (miesas bojājumi, slepkavības), huligānisms, ceļu satiksmes negadījumi u.c. Aktuālāko zvanu tēmu skaitā nemainīgi saglabājas vardarbība, kas veido 27% no konsultāciju  kopskaita. 

Uz atbalsta tālruni noziegumos cietušajiem 116006 var zvanīt katru dienu no plkst. 07:00 līdz 22:00 (15 stundas dienā). 2017.gada I pusgadā, lai nodrošinātu informatīvo atbalstu noziedzīgos nodarījumos cietušajiem, biedrībai “Skalbes” izmaksāti 43 860,00 euro. Zvani uz tālruni ir bez maksas, zvanot gan no fiksētajiem, gan arī mobilajiem tālruņiem. Plašāka informācija par atbalsta tālruni noziegumos cietušajiem 116006 pieejama šeit: http://jpa.gov.lv/informativais-atbalsts-noziedzigos-nodarijumos-cietusajiem.

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes.
Atļaut visas sīkdatnes Noraidīt sīkdatnes Uzzināt vairāk