Kontakti

Pils laukums 4, Rīga, LV-1050

Lai iekļūtu ēkā jānospiež kods11

Bezmaksas informatīvais
tālr: 80001801

E-pasts: pasts@jpa.gov.lv

   

Partneri

 

Aktualitātes
2018-07-04

Ar 1.jūliju palielināts zvērinātu advokātu vecāko atlīdzības apmērs

Otrdien, 26.jūnijā, Ministru kabinets atbalstīja Tieslietu ministrijas izstrādātos grozījumus Ministru kabineta noteikumos par zvērinātu advokātu vecākā atlīdzības un atlīdzināmo izdevumu noteikšanas kārtību un apmēriem no š.g. 1.jūlija. Grozījumi veikti ar mērķi pieejamo budžeta līdzekļu ietvaros mainīt zvērinātu advokātu vecākajiem noteikto atlīdzības bāzes likmi, darba apjoma grupas koeficientus un to robežvērtības, ņemot vērā tiesu teritoriālās reformas rezultātā īstenoto zvērinātu advokātu vecāko skaita samazinājumu un attiecīgu apstrādājamo procesa virzītāju pieprasījumu skaita pieaugumu katram no zvērinātu advokātu vecākajiem.

Samazinoties zvērinātu advokātu vecāko skaitam, attiecīgi palielinājās katram zvērinātu advokātu vecākajam apstrādājamo procesa virzītāju pieprasījumu skaits. Lai nodrošinātu regulāru atlīdzības un atlīdzināmo izdevumu apmēra pārskatīšanu atbilstoši veicamajam darba apjomam attiecīgajā tiesu darbības teritorijā un īstenotajai tiesu teritoriālajai reformai, ir pārskatīta zvērinātu advokātu vecākajiem noteiktā atlīdzības bāze un darba apjoma grupas koeficienti. Ar grozījumiem ir paaugstināts atlīdzības bāzes apmērs zvērinātu advokātu vecākajam un mainīta darba apjoma grupas koeficientu gradācija, lai veiktu atbilstošu samaksu par veicamo darbu un darba apjoma novērtējumu. Šāds tiesiskais regulējums labvēlīgi ietekmēs zvērinātu advokātu vecāko darbu, koncentrēti (pēc vienas pieturas aģentūras principa) apstrādājot vairāku procesu virzītāju iestāžu pieprasījumus, aizstāvju vai pārstāvju (advokātu) koordinēšanai Kriminālprocesa likumā noteiktajos gadījumos valsts nodrošinātās aizstāvības vai pārstāvības veikšanai kriminālprocesā.

Juridiskās palīdzības administrācija ir atbildīgā iestāde par atlīdzības un atlīdzināmo izdevumu pārskaitīšanu Latvijas Zvērinātu advokātu padomei, kas minētos finanšu līdzekļus pārskaita katram zvērinātu advokātu vecākajam.

 

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes.
Atļaut visas sīkdatnes Noraidīt sīkdatnes Uzzināt vairāk