Kontakti

Pils laukums 4, Rīga, LV-1050

Lai iekļūtu ēkā jānospiež kods11

Bezmaksas informatīvais
tālr: 80001801

E-pasts: pasts@jpa.gov.lv

   

Partneri

 

Aktualitātes
2021-01-04

Administrācijai – 15: Latvijas tieslietu sistēmai kādreiz jauno funkciju attīstība jāturpina

2006. gada 1. janvārī tika izveidota Juridiskās palīdzības administrācija.

Administrācija ir dibināta kā valsts pārvaldes iestāde, kura ir atbildīga par valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības nodrošināšanu Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likumā noteiktajos gadījumos, kā arī valsts nodrošinātajai juridiskajai palīdzībai paredzēto valsts budžeta līdzekļu apsaimniekošanu.

Kopš 2006. gada 20. jūnija, spēkā stājoties likumam “Par valsts kompensāciju cietušajiem”, administrācija apsaimnieko valsts budžeta līdzekļus, kas paredzēti valsts kompensāciju izmaksāšanai noziedzīgajos nodarījumos cietušajiem.

Iestādei tika uzticēts nodrošināt Latvijas tieslietu sistēmai jaunas funkcijas un kvalitātes atbalsta procesus, lai stiprinātu tiesu pieejamību, cilvēktiesību virsvadību un sabiedrības drošību, tādējādi pārņemot Eiropas Padomes direktīvu prasības un Eiropas Savienības dalībvalstu labāko praksi.

Par savas darbības turpmākajām prioritātēm administrācija izvirza tās pakalpojumu pieejamības nodrošināšanu plašākam personu lokam, to kvalitātes uzlabošanu, kā arī digitalizāciju attālinātai izmantošanai un integrācijai elektroniskajos tiesvedības procesos, uz klientu vērstu iekšējo procedūru pārvaldību, informēšanas rīku un atbalsta tehnoloģiju attīstību.

Pateicamies klientiem un sadarbības partneriem par uzticēšanos un kopā paveikto funkciju attīstībā un tiesiskuma stiprināšanā!

 

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes.
Atļaut visas sīkdatnes Noraidīt sīkdatnes Uzzināt vairāk